دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس


آموزش مجازی مدیران مدارس

مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش از برگزاری دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس خبر داد. این دوره در سال تحصیلی ۱۳۹۹ ۱۴۰۰ از طریق سامانه ltms برگذار می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمدرضا مسیب‌زاده گفت: شرایط در کشور و در جهان شرایط عادی و مساعد نیست. لذا باید از آموزش‌های جایگزین برای آموزش‌های خود به جای آموزش‌های حضوری و فیزیکی استفاده‌کنیم.

 

مدیرکل قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش افزود:

وزارت آموزش و پرورش به‌عنوان پیشروترین دستگاه و نهاد در بین دستگاه‌ها و نهادهای جمهوری اسلامی در حوزه آموزش از طریق فضای مجازی است.

وی خاطرنشان کرد: ما از همان ابتدا شیوع این ویروس منحوس آموزش‌های مجازی را پیگیری‌کردیم. همچنین اجازه ندادیم هیچ‌یک از فعالیت‌های ما مغفول‌بماند.

مدیرکل قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش ادامه‌داد: در همین راستا دوره‌های آموزشی مختص فرهنگیان مدیران و دانش‌آموزان را طراحی، تدوین و در کانال‌های مربوطه از طریق شبکه شاد بارگزاری کردیم.

وی گفت: دوره آموزشی مجازی طرح مبین که مختص مدیران مدارس است از طریق سامانه ltms انجام‌خواهدشد.

مسیب‌زاده با اشاره به برگزاری دوره‌ها به صورت کاملاً مجازی گفت: انتظار داریم مخاطبان هر دوره نیز مشارکت جدی در این دوره‌ها داشته‌باشند.

وی خاطرنشان کرد: دوره آموزش مجازی طرح مبین ویژه مدیران مدارس شامل ۴۸ قسمت ۱۰ دقیقه‌ای که جمعاً  ۴۸۰ دقیقه کلیپ است. این دوره توسط همکاران ما تهیه تدوین و بارگذاری‌ شده‌است.

وی ادامه داد: مخاطبین این طرح مدیران مدارس متوسطه اول و دوم  هستند. در این دوره تعداد ۲۰ هزار نفر شرکت‌کننده می‌توانند شرکت داشته‌باشند. مدت آموزش آن نیز ۱۶ ساعت است.

مدیرکل قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش با اشاره به زمان اجراء این طرح گفت: استان‌ها می‌توانند تا 27 آذرماه  متناسب با ظرفیت‌ها و شرایط‌های استانی زمان ثبت نام مطالعه محتوا و آزمون را اجراکنند.

مسیب‌زاده افزود: سهمیه اختصاصی برای هر استان براساس تعداد مناطق و نواحی هر استان متفاوت‌است. این‌سهمیه برای هر منطقه حداکثر ۳۰ نفر است. پس از پایان دوره نیز گواهینامه‌ها صادرخواهدشد.

به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش؛ وی با اشاره به سرفصل‌های این دوره افزود:

سرفصل‌‎های این دوره آموزشی عبارتند از:

اهمیت و جایگاه نماز جماعت

آثار تربیتی نماز

آشنایی با نقش و وظیفه مدیر در اقامه نماز مدرسه

اصول دعوت دانش‌آموزان به نماز

روش‌های دعوت دانش‌آموزان به نماز

نقش نماز در کاهش آسیب‌های اجتماعی

مهارت‌های پایبندی فرزندان به نماز

پاسخ به شبهات دانش‌آموزان و خانواده‌ها.

 

محتوای این سرفصل‌ها در کانال قرآن و عترت نماز به آدرس parvareshi۱@ بارگذاری شده‌است.

منبع: ایسنا

گروه خبری دانوین

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *