تسهیلات قرض‌الحسنه خرید گوشی برای دانش‌آموزان


 

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران از اختصاص ۱۲ هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه جهت خرید گوشی برای دانش‌آموزان این استان خبرداد.
تسهیلات خرید گوشی برای دانش‌آموزان

علیرضا سعدی‌پور در نشست با نایب‌رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به اهتمام جدی آموزش و پرورش بر اجرای تمام و کمال سند تحول بنیادین اشاره و تاکیدکرد: یکی از موارد مورد اشاره سند تحول، توجه به عدالت آموزشی است.وی با بیان اینکه در این راستا توجه به مناطق محروم در دستور کار اصلی ما قراردارد، افزود:برنامه بازدید از مدارس مناطق کمتر توسعه یافته و نقاط دورافتاده را در دستور کار داریم. در این‌راستا تاکنون بیش از ۴ میلیارد تومان به مدارس مناطق محروم و شبانه‌روزی سرانه اختصاص‌یافته که در طی سالیان اخیر بی‌سابقه است.

وی گفت:

همچنین برای دسترسی تمام دانش‌آموزان استان به آموزش مجازی اقدامات بزرگی صورت گرفته. از جمله آن می‌توان به راه‌اندازی سامانه جامع محتوای الکترونیکی مازندران و اتصال ۱۸۵۳ مدرسه روستایی به اینترنت رایگان اشاره‌کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بیان کرد: از روز سوم اسفندماه مدارس تعطیل شد اما ما آموزش را تعطیل نکردیم. وی تصریح کرد: در همان هفته‌ اول اقدام به راه‌اندازی سامانه مازند محتوا کردیم. مطالب آموزشی و تربیتی در این سامانه بارگذاری‌شده. امروز در کنار شبکه شاد به عنوان آموزش مکمل کمک بزرگی به دانش‌آموزان استان می‌کند.

وی یادآورشد:

همچنین در طی این‌مدت مازندران در تهیه ملزومات هوشمند اعم از گوشی و تبلت برای دانش‌آموزان نیازمند در کشور پیشتاز بوده. تاکنون حدود ۵ هزار گوشی و تبلت توسط شهرستان‌ها و مناطق استان برای دانش‌آموزان نیازمند خریداری و به آنها اهداشد.

سعدی‌پور با بیان اینکه روند جذب اعتبارات در زمینه این تسهیلات همچنان ادامه‌دارد، افزود:

همچنین حدود ۲ میلیارد تومان برای خرید گوشی و تبلت از سوی مجمع خیرین استان برای دانش‌آموزان نیازمند اختصاص داده شده. بیشتر آن به دانش‌آموزان تحت پوشش کمیته امداد تعلق‌می‌گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه یک میلیارد تومان نیز از سوی سازمان مدیریت استان که شامل حدود ۵۰۰ تبلت بوده به مدارس استان در حال تحویل داده شدن است، تصریح کرد: ازجمله اتفاقات مهم دیگر، اختصاص حدود ۱۲ هزار تسهیلات دو میلیون تومانی قرض‌الحسنه جهت خرید گوشی است. تاکنون ۴ هزار وام بانکی ملی در حال پرداخت است. بانک‌های دیگر نیز در نوبت پرداخت قراردارند.

وی جشنواره فرهنگی- هنری “مجازندران” که به صورت مسابقات مجازی دور از مدرسه و در فضای خانه است را از بزرگ‌ترین جشنواره‌های کشوری در زیست بوم جدید ذکرکرده و گفت: عناوین رشته‌هایی که دانش‌آموزان در این جشنواره شرکت کردند در ۲ بخش فرهنگی و هنری از جمله قرآن، سرود، فن بیان، نقاشی، عکاسی و غیره است.

سعدی‌پور یادآورشد:

در مرحله نخست این جشنواره بیش از ۲۷ هزار اثر فاخر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده. هم اکنون مرحله دوم و سوم جشنواره با مشارکت بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز در شبکه شاد درجریان‌است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران کسب موارد ذیل را از اتفاقات تاریخی و بزرگ آموزش و پرورش دانست:

سه رتبه تک رقمی کنکور سراسری در سال جاری،

رشد نمرات آزمون امتحان نهایی پایه دوازدهم،

راهیابی ۲۶ دانش‌آموز مازندرانی به مرحله نهایی المپیادهای علمی.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش مازندران تنها به این حوزه اکتفانکرده. بخش‌های تربیتی و پرورشی با نگاه ویژه به راهکارهای سند تحول بنیادین براساس تربیت تمام ساحتی جهت رسیدن به حیات طیبه در دستورکار اصلی ما قراردارد.

 

منبع: ایسنا

گروه خبر دانوین

اخبار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *